Hakkımızda

"Kainatta tesadüfe, tesadüf edilmez" demiş Socrates, ben bu sözü Almanya'ya staja gitmeye hazırlanırken bir anda üniversiteler arasında ki anlaşmanın bozulduğunu, zaman olmadığından bana tek uygun yer olan bitkisel ürünler üreten bir firmada staj yapacağımı bildiren bir telefon alıp, apar topar danışman hocamın odasına girdiğimde isyanıma karşılık olarak almıştım. Öfkem çok büyüktü, istediğim yerde staj yapamamış, işsiz üniversite mezunları arasında ki yerimi kafamda hazırlamıştım.

Büyük laboratuvarlar beni asla işe almazdı. Stajım bittikten sonra firma sahibi iş teklifinde bulundu ve kabul ettim. 3 sene boyunca üretim ve kalite kontrol müdürlüğüne devam ettim, kendime ait laboratuvarım odam herşeyim vardı, kısacası pek bir havalıydım, güzel işler yapıyorduk. Bir yerde eksiklik vardı, biz bitkisel ürünleri üretiyorduk ama tüketici neyi nerde nasıl kullanacagını bilmiyordu.

Emeklerimiz boşa gidiyordu sanki bu konuyu kardeşim ile paylaşırken bana eksikliği gider, bir aktar aç o zaman dedi. Evet tokat gibiydi mızmızlanmak yerine birileri birşey yapmalıydı. Bitkiler hayatım, kardeşim Sevgili Zafer Polat Dünyam'dı. Aktarımın ismi "Bitki Dünyası" olmalıydı. 2004 yılında ilk olarak Acıbadem'de hemen 1 yıl sonrada Suadiye'de ki aktarımızı açtık. Yine eksiklikler vardı daha farklı falıyetlerde bulunmalıydım TABDER genel sekreterliği görevini 4 sene üstlendim, bu süre içinde yazılı ve görsel basında insanları bilgilendirmek için çeşitli faliyetlerde bulundum ve görev bitimim sonunda istifa ettim. Bu koşturmalı günlerde gelen talepler üzerine Kazasker şubemizi açtık.

Şimdilerde ise Türkiye Aktarlar ve Baharatçılar Federasyonu genel başkan yardımcılığı'nı keyifle sürdürmekte kendimi yenilemek sizlere bir parça daha faydalı olmak için çeşitli eğitimlere seminerlere katılmaya okumaya ve araştırmaya devam ediyorum. Kainatta tesadüfe, tesadüf edilmezmiş dostlar, o gün o telefonun gelmesi tesadüf müydü? Bence değildi, "Birisi" sizler için birşeyler yapmalı ve o "Birisi" faydalı olduğu kişilerin sıcak sevgisi ve gönül rahatlığı ile yatağında huzurla uyumalıydı.

Hayatı doğal akışında ve farkındalığımı arttırarak yaşıyorum, sizlerde öyle yapın ve Tanrı'nın bizlere verdiği tüm güzelliklerin şifasını dozunda, keyfini sınırsızca yaşayın...

Sevgilerimle Hande POLAT ( bildiğin aktar )